wz

Emulátor Atari800Win Plus

Emulátor Atari 800Win Plus

Tento freewareový emulátor pro windows 98/ME/XP je schopný emulovat Atari 400, 800, 600 XL, 800 XL, 130 XE a 5200. Navíc si lze u každého modelu vybrat velikost paměti RAM. Emuluje taky tiskárnu, kazeťák,8 disketovek a stereo zvuk.

Pro správnou funkci emulátoru budete potřebovat tyto soubory:

Poinstalační průvodce

Po dokončení instalace se spustí průvodce, jehož hlavním úkolem je alokovat soubory ROM. Klepněte na tlačítko Search a vyhledejte složku se staženými soubory ROM. V dalším kroku můžete asociovat typy souborů s emulátorem.

nastavení grafiky

Pro změnu velikosti okna emulátoru klepněte na Graphics options... v menu View a vyberte požadovaný rozměr. Osobně doporučuji poslední volbu, tj. 672x480 v okně.

joysticks...

Další nastavení by se mohlo týkat joysticku. Klepněte na Joysticks... v menu Input a určete které klávesy budou pracovat jako joystick (šipky, číselná klávesnice, možnost vlastní konfigurace). V menu Input lze rovněž nastavit emulování myši, která se pak zapíná/vypíná klávesou F12.

Menu Atari

Asi nejdůležitější část konfigurace se skrývá v menu Atari, kde se nastavuje typ mašinky, velikost paměti a taky video norma. Dále tu můžete zapnout patche pro zrychlení emulace či podporu harddisku, tiskárny, sítí... Ke každému stroji (třeba i emulovanému :-) neodmyslitelně patří funkce RESET (F5) a HARD RESET (Shift+F5).

Výběr disketové image

Soubor kazety (*.cas) připojíte k emulátoru prostřednictvím emulovaného kazeťáku a to klikem na Atari - Tape recorder. Dialogové okno Disk drives... slouží k připojení obrazů disket (.ATR, .XFD). Při zapnutém H:patchi lze ukládat i do složek na HDD určených v okně Hard disks...

Rozložení Atari "kouzelných kláves":-): Start (F4), Option (F2), Select (F3), Restart(F5). Celý layout kláves si můžete prohlédnout v nápovědě Help - Keyboard layout.

Na závěr stojí za zmínku třeba ukládání aktuálního stavu emulátoru (tj. stav RAM, registrů...) do souboru (bude mít koncovku .a8s) a jeho pozdější znovunačtení. Uložení se provádí v menu File - Save state - Normal. Opětovně jej lze načíst klikem na Load state.

To je k emulátoru Atari vše. Máte-li nějaké dotazy, dejte mi vědět ;-)

.:: Menu ::.
.:: Kontakt ::.
ICQ193-701-197
E-mail
.:: Ikona webu ::.
Ikona webu
.:: Počítadlo ::.
TOPlist
.:: Další weby ::.
Worlikova eletrodílna Stránka o elektronice, robotice a dalším INZERTAL.CZ - inzerce,inzeráty
.::Novinky::.

12.2. 2010 - Přidána stránka o mém novém VTTC s velkou elektronkou GU-81, včetně fotek a videa výbojů.

10.6. 2009 - Dneska jsem dodělal nový regulátor výkonu pro teslák s PL509. Výboje mají délku až 11cm, skoukněte nové fotky ;-)

28.5. 2009 - První zážeh teslova transformátoru s elektronkou PL509.

 
©2010 Programmed by Ruzik HTML Valid